Kürtaj

KÜRTAJ FİYATLARIKürtaj Fiyatları

Sağlık ile ilgili fiyatlar, mevcut kanunlar gereği internet ortamında paylaşılamamaktadır. Kürtaj fiyatları gizli değildir, sadece bu mecrada paylaşamamaktayız. Telefon ile kliniğimizi arayarak ya da WhatsApp ile mesaj atarak kürtaj fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.


Kürtaj fiyatları hangi etkenlere göre değişkenlik gösterir?

Kürtaj işleminin neden yapıldığı, anestezi türü, doktor ve hastane seçimi gibi etkenler kürtaj fiyatları üzerinde etkilidir. Kan uyuşmazlığı durumunda kürtaj işlemi sonrası hastaya kan uyuşmazlığı ilacı yapılmakta ve bu ilacın fiyatı kürtaj ücretine eklenmektedir.


Gebelik haftası;

Birçok merkezde kürtaj fiyatları, gebelik haftasına göre değişebilir ancak merkezimizde gebelik haftasına göre kürtaj fiyatı değişmemektedir. Ancak canlılığını yitirmiş, anomalili, kurul kararı ile sonlandırılmasına karar verilmiş ileri hafta gebeliklerin fiyatlandırılması farklıdır.


Uygulanan anestezi türü;

Kürtaj yapılırken genel anestezi ya da lokal anestezi tercih edilebilir. Genel anestezinin maliyeti, lokale göre daha yüksektir.


Gebelik kesesinin rahim içindeki yerleşim yeri;

Kesenin rahim içinde tutunduğu yere göre de kürtaj fiyatları değişebilir. Eğer kese rahim içinde normal yerinde bulunuyorsa, kürtaj kısa sürede tamamlanır, ücret aynıdır. Ancak kese rahim içinde zor ulaşılan bir yereydeyse, daha önce geçirilmiş sezeryanların iyileşme bölgesine yerleşmişse kürtaj süresi ve yöntemi değişeceği için fiyatlar değişebilir.


Hastaneler arası hizmet farkı;

Kürtaj fiyatları, bu operasyonun yapıldığı merkezin sunduğu hizmet kalitesine göre de değişir. Hizmet kalitesi ortamın temizliğinden, çalışanların güler yüzlü olmasına kadar birçok etkene bağlıdır.


Hastanenin bulunduğu bölge veya şehir;

Kürtaj yaptırmak istediğiniz merkezin bulunduğu bölge, şehir ve semt kürtaj fiyatlarının farklı olmasına nedendir. Arz talep dengesi ve rekabete göre farklı fiyat politikaları izlenebilir.


Kullanılan malzemelerin kalitesi;

Kürtaj için kullanılan vakum enjektör ve kanüllerin kaliteli ve tek kullanımlık olması önemlidir. İşlem sırasında olabilecek pek çok sorun, kaliteli malzeme kullanımı ile ortadan kaldırılabilir. Malzemelerin kaliteli olması da kürtaj fiyatlarını değiştirmektedir.


Doktorun uzmanlığı;

Maalesef kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olmayan hekimler tarafından kürtaj yapıldığını duymaktayız. Bu tarz durumlarda riskiniz büyük ölçüde artar. Çünkü kürtaj çok dikkatli yapılması ve uzmanlıkla uygulanması gereken tecrübe gerektiren bir işlemdir. Olası komplikasyonların altından kalkabilme yeteneği ve bilgisi ancak uzman doktorlarda mevcuttur.

Alanında uzman olan bir hekimle kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olmayan merdiven altı diye tabir edilen yerlerde çalışan hekimlerin fiyatları aynı olmaz.


Kürtaj fiyatları araştırılırken nelere dikkat edilmelidir?

Kürtaj fiyatları, yukarıda saydığımız etkenlere göre değişir. Bütçeniz tabi ki önemlidir ancak sağlığınızı da ön planda tutmalı ve bu alanda tecrübeli bir hekimi tercih etmelisiniz. Az ücret ödeyerek birçok sorunla karşılaşmak yerine, biraz daha yüksek fiyat ödeyerek kendiniz uzman bir hekime emanet etmelisiniz. Fiyat araştırmanızı yaparken hastane tercihiniz de çok önemlidir. Hastanenizin hizmet kalitesine ve hastalarının memnuniyetine de dikkat etmelisiniz.


American Academy of Cosmetic Gynecologists üyesi olan ilk Türk doktordur. Estetik cerrahiye olan ilgisi nedeni ile 2011 yılında Amerika Birleşik Devletleri, Los Angeles’a gitti. Genital bölge estetiği konusunda dünyaca ünlü Dr.Red Alinsod ile birlikte Labioplasti, Labium Majus Estetiği, Klitoris Estetiği, Himenoplasti, Vajinal Rejuvenation ve Vajinal Daraltma konusunda çalışmalar yaptı.

İletişim Bilgileri

Copyright© 2020 Dr.Öğr.Üyesi Eser AĞAR
Bu internet sitesi Dr.Eser AĞAR tarafından hazırlanmaktadır. Dr.Eser AĞAR herhangi bir beyana ya da bildiriye gerek olmaksızın sitede değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu internet sitesi , içeriği ve uygulamaları ile sadece bilgilendirme amaçlı olup , herhangi bir şekilde tıbbi öneri verme veya herhangi bir hekim-hasta sağlama amacı ile oluşturulmamıştır. Sitedeki bilgilerin, hekim muayene ve konsültasyonu sonucu sağlanan bilgilerle kıyaslanamayacağı kullanıcılar tarafından göz önünde bulundurulmalıdır.