Kürtaj

Kürtaj Sonrası Cinsel YaşamÖncelikle kürtaj işleminin cerrahi bir müdahale olduğu unutulmamalıdır. İşlem sonrası bazı koşullara dikkat edilmezse ciddi enfeksiyonlar gelişebilir.

Kürtaj sonrasında 2 hafta cinsel ilişkiye girmeyiniz.

İşlemden 1 hafta sonraki doktor kontrolünde herhangi bir problem saptanmadıysa, kanama tamamen bittiyse cinsellik yaşanabilir.

Kürtaj olduğunuzda adet döngünüz sıfırlanmış olur. İşlemden 30-40 gün sonra normal adet görülür.

Kürtajdan 14-15 gün sonra gebe kalınabilir. Lütfen doğum kontrol yöntemlerini kullanınız.


American Academy of Cosmetic Gynecologists üyesi olan ilk Türk doktordur. Estetik cerrahiye olan ilgisi nedeni ile 2011 yılında Amerika Birleşik Devletleri, Los Angeles’a gitti. Genital bölge estetiği konusunda dünyaca ünlü Dr.Red Alinsod ile birlikte Labioplasti, Labium Majus Estetiği, Klitoris Estetiği, Himenoplasti, Vajinal Rejuvenation ve Vajinal Daraltma konusunda çalışmalar yaptı.

İletişim Bilgileri

Copyright© 2020 Dr.Öğr.Üyesi Eser AĞAR
Bu internet sitesi Dr.Eser AĞAR tarafından hazırlanmaktadır. Dr.Eser AĞAR herhangi bir beyana ya da bildiriye gerek olmaksızın sitede değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu internet sitesi , içeriği ve uygulamaları ile sadece bilgilendirme amaçlı olup , herhangi bir şekilde tıbbi öneri verme veya herhangi bir hekim-hasta sağlama amacı ile oluşturulmamıştır. Sitedeki bilgilerin, hekim muayene ve konsültasyonu sonucu sağlanan bilgilerle kıyaslanamayacağı kullanıcılar tarafından göz önünde bulundurulmalıdır.